İsrail muhalefetine göre, Netanyahu siyasi kariyeri için esirlerin hayatını hiçe sayıyor

The Times of Israel gazetesinin haberine göre, partisinin haftalık toplantısında konuşan Michaeli, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların başında Netanyahu’nun, “amaçlarının Hamas hükümetini düşürmek ve rehineleri eve getirmek olduğu” şeklindeki sözlerini hatırlattı.

“NETANYAHU BAŞARISIZ OLDU”

Michaeli, “101 gün geçti ve gerçeğin söylenmesi gerekiyor: Netanyahu başarısız oldu. Hedeflerin hiçbirine ulaşılamadı.” ifadelerini kullandı.

“NETANYAHU İÇİN REHİNELERİN GERİ GETİRİLMESİ ÖNEMLİ DEĞİL”

Esirlerin geri getirilmesi için “çatışmaların sona ermesini de içeren bir anlaşmanın” gerekli olduğunu kaydeden Michaeli, “Çatışmaların sona ermesi Netanyahu iktidarının devamını tehlikeye atıyor. Onun koalisyonu, savaşa devam etmek istiyor ve onlar için rehinelerin geri getirilmesi daha az önemli.” diye konuştu.

Michaeli, “Netanyahu’nun kendisini ve hükümetini korumak için rehineleri tehlikeye attığını” ve “İsrail’in güvenliğinden vazgeçtiğini” söyledi.

Michaeli, 13 Aralık’ta X sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, “(Netanyahu) Onun eylemleri, yalnızca İsrail’in güvenliğini tehlikeye atıyor. İsrail’in güvenliğini ve barışını yalnızca siyasi bir çözüm garanti edebilir ve bu nedenle bu hükümetin derhal gitmesi gerekir.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

KAYNAK: TRT HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x