Galatasaray’dan flaş basın toplantısı | CANLI

Galatasaray’da Dursun Özbek, Metin Öztürk ve Erden Timur açıklamalarda bulunuyor.

DURSUN ÖZBEK:

“Göreve geldiğimizden beri sürekli söylüyoruz; sahada kalmak istiyoruz. Türkiye’de futbolu geliştirmek ve ülkemizi futbolda en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Planlı ve sistematik şekilde sahanın dışına çekmeye çalışıyorlar.”

“Dün, Sivas’ta bir maç oynandı. Bu maçın hakemi Sayın Zorbay Küçük. Bu maç, Süper Lig için çok önemli bir maç. Nasıl olur da Süper Lig’de devam eden rekabet çerçevesinde Zorbay Küçük buraya atanıyor? Analiz yaptığınızda şu ortaya çıkıyor; Zorbay Küçük’ün yönettiği maçlarda değerli rakibimiz Fenerbahçe’nin puan ortalaması 2.36. Galatasaray’ın puan ortalaması 1.75.”

“Siz Galatasaray’dan ne istiyorsunuz?”

“VAR hakemine geliyoruz, Sayın Alper Ulusoy. Türkiye’de futbol tarihindeki, daha önce hatırlamıyorum ama ilk 6 saniye kuralını uygulayan hakem. Sayın Zorbay Küçük ve Sayın Alper Ulusoy’a soruyorum; siz Galatasaray’dan ne istiyorsunuz? Her seferinde bu standartsızlıklara neden göz yumuyorsunuz ve bunun peşinden neden gidiyorsunuz?”

“Kimse bize hakem hatası demesin”

“Kimse bize hakem hatası demesin! Bu kadar üst üste gelmesi… Bunları hakem hatası olarak geçiştirmeyi bize kimse dayatamaz! Bu standartsızlığı MHK ve TFF çözecek. Bu yetki sahibi kişiler, ya bu işi layıkı ile yönetmek zorunda ya da beceremiyorlarsa, gereğini yapmak zorundalar. Gereğinin ne olduğunu yorumlarınıza bırakıyorum.”

“Sporun bütün değerleri ayaklar altına alınarak, Galatasaray için büyük bir mücadele var”

Doğru yolda olanın kimseden korkusu olmaz. Galatasaray demek, adalet ve doğru için sonuna kadar mücadele etmektir. Biz bundan vazgeçmeyiz. Hepimizin şahit olduğu ve gördüğü gibi sporun bütün değerleri ayaklar altına alınarak, Galatasaray için büyük bir mücadele var. Galatasaray’ı zor duruma düşürmek için muazzam bir çalışma var. Bunların hiçbiri bizi etkilemez. Biz tarihte ve geçtiğimiz 100 yılda, bir araya geldiğimizde, tek yumruk haline geldiğimizde kimsenin bizle mücadele imkanı yoktur. En çok ihtiyacımız olan şey, birlik ve beraberliğin korunması. Olaylar gözümüzün önünde oluyor. Her seviyede böyle bir hücumla, yakıştırmalarla karşı karşıyayız.”

“Galatasaray’ın hedefleri, Galatasaray’ı sevmeyenleri ve rakipleri rahatsız ediyor. Bizim hep beraber olmamız lazım. Zafere böyle gideriz.”

SAYFA SÜREKLİ GÜNCELLENİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir