Yapay zekalı Microsoft Edge tarayıcı için büyük bir güncelleme geliyor

Microsoft, Edge web tarayıcısına kısa süre içinde bazı büyük özellik güncellemeleri getirecek. Microsoft halihazırda yeni yapay zeka destekli Bing Image Creator‘ı Edge kenar çubuğuna eklemişti. Bundan daha önce de Bing arama motorunun ChatGPT benzeri sohbet modunu da kenar çubuğuna eklemişti. Şimdi ise daha fazlası geliyor.

Edge’e önemli yenilikler geliyor

Microsoft, yayınladığı blog gönderisinde Edge’e yakında tarayıcının içinden web görüntülerini hem kaydetme hem de düzenleme yeteneği ekleyeceğini duyurdu. Böylece bir dizi üçüncü parti edit uygulamasına ihtiyaç kalmayacak. Bu özellik ile PC veya MacOS’ta tarayıcı içinde herhangi bir web görüntüsünü sağ tıklayarak düzenlemek mümkün olacak. Bu menüden kırpma, ışık, renk ve filtreler eklenebilecek.
Edge’e gelen bir diğer yeni özellik ise Drop olarak adlandırılıyor. Edge kenar çubuğuna dahil ediliyor ve Edge’e bir cihazdan başka bir cihaza fotoğraf, not ve diğer dosyaları paylaşma yeteneği kazandırıyor. Bunun yanında Edge’in verimlilik modunda da bazı iyileştirmeler yapılıyor. Örneğin dizüstü bilgisayarınızın pili bitiyorsa Edge otomatik olarak pil kullanımını azaltmak için verimlilik moduna giriyordu. Şimdi ise iki yeni mod ekleniyor: Dengeli Tasarruf ve Maksimum Tasarruf. Tüm bu özelliklerin önümüzdeki Edge sürümlerinde gelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir