Elon Musk şekersiz yapamıyor: Her sabah yiyor

Sadece iş hayatıyla değil, özel hayatıyla da sık sık gündeme gelen Elon Musk, bu defa da tercih ettiği beslenme biçimiyle dikkat çekti.

Twitter CEO’su, insanlığın yararına teknolojik gelişmeyi teşvik etmeyi amaçlayan ve kâr amacı gütmeyen XPRIZE kuruluşunun CEO’su Peter Diamandis’in şeker ile ilgili tweet’ine yanıt verdi.

Diamandis, “Şeker, zehrdir” diye yazdıktan sonra ünlü teknoloji liderinden, “Her sabah donut yerim. Hâlâ hayattayım” diye bir yanıt aldı. Musk’ın tweet’i o zamandan beri 11,9 milyondan fazla görüntülendi.

Diamandis de Musk’ın yanıtı üzerine, “Tamam Elon, daha açık olmama izin ver. Şeker çok yavaş bir zehirdir” diye yazdı.

Donut, şeker ve yağ açısından oldukça zengin tatlı bir çörek türü. Amerika’da da çok sık tüketilen bir yiyecek.

Milyarder teknoloji lideri, daha önce de beslenme biçimiyle ilgili açıklamalar yapmıştı. 2020’de podcast sunucusu Joe Rogan’a “Lezzetli yemekler yemeyi ve daha kısa bir hayat yaşamayı tercih ederim” demiş ve egzersiz yaptığını ancak yapabilseydi hiç egzersiz yapmayacağını belirtmişti.

Sağlıksız yeme alışkanlıklarına sahip olan tek kişi Musk da değil. Eski Meclis Sözcüsü Nancy Pelosi de kahvaltıda dondurma, diğer öğünlerinde de sosisli sandviç, makarna ve çikolata yemeyi tercih ediyor.

Ve eski Başkan Donald Trump’ın oğlu da geçtiğimiz aylarda babasının beslenme biçimini açığa çıkarmış ve eski başkanın, McDonald’s menüsüne fast-food zincirinn herhangi bir çalışanından daha fazla hakim olduğunu belirtmişti.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ise kahvaltıda ahtapot yemeyi seviyor ve Meta CEO’su Mark Zuckerberg de kendi öldürdüğü hayvanların etini yemeyi tercih ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir