Barack Obama kaybetti… İşte karşınızda en fazla takipçiye sahip Twitter hesabı!

Elon Musk yönetimindeki Twitter’da yeni bir gelişme daha yaşandı. Bu sefer işten çıkarma ve değer kaybı ile gündeme gelmeyen Twitter, en fazla takipçi listesiyle gündeme geldi.

TWİTTER’DA EN ÇOK TAKİPÇİYE SAHİP KİŞİ OLDU

Uzun zamandır Twitter üzerinde en fazla takipçiye sahip olma unvanını elinde bulunduran Barack Obama, bir sıra gerileyerek yerini birinci sıranın yeni sahibi olan Elon Musk’a bıraktı. Elon Musk geçtiğimiz Haziran ayında 100 bin takipçiye ulaşmıştı. Musk’ın şimdi ise 133 milyon 69 bin takipçisi bulunuyor. Barack Obama’nın ise 133 milyon 42 bin takipçisi bulunuyor. Böylelikle Twitter dünyasındaki takipçi sayısı rekorunu Twitter’ın CEO’su Elon Musk kırmış oldu…

Neredeyse her konu hakkındaki düşüncelerini Twitter üzerinden paylaşan Musk’ın etkileşim sayısı da gittikçe artıyor. Buna bağlı olarak son 30 gün içinde Elon Musk’ın Twitter hesabı 3 milyon 42 milyon takipçi kazandı.

Twitter’da en çok takipçisi bulunan hesaplar

Elon Musk 133 milyon 69 bin

Barack Obama 133 milyon 42 bin

Justin Bieber 113 milyon 309 bin

Katy Perry 108 milyon 390 bin

YENİ GÜNCELLEMELERİ TWİTTER ÜZZERİNDEN DUYURMUŞTU

Elon Musk Twitter üzerinde birçok yeniliğe gitti. Son olarak Twitter Blue abonelik hizmetini dünya geneline sunuştu. Ayrıca anketlerde de sadece onaylı hesapların oy kullanmasını sağlayan yeni bir güncellemeyi de yine Twitter üzerinden duyurmuştu.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir